Bak telihold Magyarország felett (mundán nyugati)

2026.06.25

A Bak telihold kapcsán egy hosszabb és komolyabb összefoglaló írassál jelentkezem az aktuális hatásokról.  Napokon belül kikerekedik a Hold, és az augusztusi napfogyatkozás előszele is itt van. Egyre láthatóbbá válnak a társadalmi feszültségek, amelynek komolyságát és valódi súlyát a Bak jegye fémjelzi, amiben a telihold tetőzik és márcsak azért is, mert a hierarchikus és diktatórikus rendszerek is a Bak jegyéhez kapcsolhatóak, amikben már volt tapasztalatunk a történelmi múltban. 

A Bak telihold Magyarország mundán horoszkópjának ( 1989.10.23) Bak aszcendensén lesz, ezért minket magyarokat ez jelentősen érint. Már az 50-es évek elején is megtapasztalhattuk, de körbenézünk Európában, láthatjuk, hogy forrong a világ, és ez valamiben hamarosan meg fog nyilvánulni.

Nézzük először a június 30-i Bak teliholdat!

A Bak jegyéhez a törvényhozás és a társadalmi rend, az állami intézmények, a vezetés, a gazdasági és infrastrukturális rendszerek, tekintélyszemélyek témái tartoznak.

A Június 30-án bepontosodó telihold rendkívül feszült bolygóállások közé kerül, és az amúgy is puskaporos levegőt tovább feszíti a hamarosan bekövetkező Mars-Uránusz együttállás. Fordulóponthoz ért a Merkúr is, már érezhetően lelassult és a teliholddal egyidőben megkezdi három hetes hátráló mozgását a Rákban.

A Bak teliholdra visszaható Szaturnusz T-kvadrátja nagy nyomást helyez a társadalomra és az állam vagy az intézmények túlzott kontroljára, szigorára, megszorításokra utal. A Szaturnusz által ismert feszültség másik gyakori oka a felelősségre vonás, amely önmagában üdvözlendő lenne, ha ezt hiteles és felelősségteljes személyek végeznék. Gyakori ennél a konstellációnál, hogy a politikai vezetés eltakarja a valós problémákat a társadalom elől, miközben felelősségteljesnek tünteti fel magát.

A politikai feszültség egyre nagyobb növekedése társadalmi ellenállást is mutathat azokkal a normákkal, intézkedésekkel szemben, amelyek a társadalom biztonságát, stabilitását veszélyeztetik.

A Szaturnusz a Kosban jár, és hatása hosszú távú. A Kos Szaturnusz öncélú és elsietett tettekre hajlamosít, amiből az együttműködés teljesen hiányzik. A Szaturnusz az akadályokat képviseli, és a Kosban ez jól láthatóan ma úgy nyilvánul meg, hogy: "fogom, és eltávolítom" igazi Kos módjára.

Olyan korlátozások bevezetésének időszakát jelenti a Kosban járó Szaturnusz, amikor a vezetés a saját gyengeségét gyakran kontrollal és félelemkeltéssel igyekszik kompenzálni. A Szaturnusz itt a Kosban kozmikusan gyenge, ami jelzi a tekintéllyel, fegyelemmel, az erőszakossággal és az énközpontúsággal kapcsolatos kihívásokat. A Szaturnusz kedvezőtlen oldala kerül a Kosban túlnyomóan előtérbe, amely analógiásan levezetve a személyi kultusz és a diktatórikus rendszerek felépítésének eklatáns időszakának példája.

Mars az Ikrekben - Uránusz együttállás 

A Mars – Uránusz együttállás június végén és július első napjaiban hoz robbanás szerű eseményeket és erősödnek a kalamajkák, a tüntetések. A már rég óta felgyülemlett feszültségek hirtelen kirobbanását jelzi ez a konstelláció, amely nemcsak balesetekre figyelmeztet, hanem erőszakos cselekedetekre is. Az ikrek jegyében járó Mars a kommunikációban (vitákban), a közlekedésben és a kereskedelmi tevékenységekben hozhat impulzív magatartást, és hirtelen, váratlan reakciókat válthat ki. Mivel itt a telihold környéki napokban felfokozott marsikus erők találkoznak az Uránusszal, amely ingerültségbe csaphat át, azoknak egy jó tanács, akiknek alapból is indulatkezelési problémájuk van, hogy a telihold előtti és utáni napok nagyobb kihívást jelenthetnek, hogy megőrizzék higgadtságukat.

Merkúr retrográd a Rákban

A Merkúr már megkezdte lassulását, június 30-án a teliholdkor fordul hátráló mozgásba és július végén fordul ismét egyenesbe.

Ebben az évben a Merkúr vízjegyekben vált hátráló mozgásba, ami azt jelenti, hogy az értelem bolygója extra sok időt tölt el a szubjektív érzelmi tartományokban. Ezt láthattuk március és április hónapokban is, akkor a Halak jegyében tartózkodott sokat, és most a Rák jegyében teszi hasonlóan. Itt a gondolkodás alapvetően védekező beállítottságot hoz, a kellemetlen tényekre kihátrálással való reagálás egyik gyengesége, ezért szembesítésekre nem ezt mondanám a leghatékonyabb időszaknak.

Mivel a Rák jegye a múlttal áll kapcsolatban, így megyünk vissza a múltba és még többet hallhatunk korábbi döntésekről, régi ügyekről, felelősségről, és arról, ami a múltban félbemaradt.

A retrográd Merkúr legáldásosabb hatását úgy tudjuk megélni, ha befele fordulunk, és önmagunkban megvizsgáljuk a saját múltbeli sérelmeinket és azok feldolgozására helyezzük a figyelmünket. Nem utolsó sorban a Rák jegye a hazánkat, az otthonunkat és szűkebb értelemben a családunkat is jelöli, így ezekkel a témákkal való kapcsolatunkat is érdemes mélyebben megvizsgálni. 

***

Ez az írás általános tendenciákra mutat rá mundán értelemben, nem teljeskörű, és nem helyettesíti a személyes horoszkóp kifejtést. Amennyiben szeretnél jobban belelátni a saját születési horoszkópodra, egyéni konzultációra várlak sok szeretettel.


Share